• KONTAKT
sprawdź pogodę
14.12.2015
Szachowy turniej w Pniewach

W niedzielę 13 grudnia rozegrane zostały organizowane przez pniewski OSiR i klub UKS Szach Sękowo Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Gminy Pniewy w Szachach Szybkich o Puchar Burmistrza. Udział w zawodach wzięło 42 zawodników, którzy rywalizowali na dystansie 7 rund w czasie po 15 minut na zawodnika w dwóch turniejach: do lat 12 i powyżej. Sędzią głównym zawodów był znany i ceniony arbiter klasy międzynarodowej, Janusz Woda.

W kategorii do lat 12 zwyciężył bezkonkurencyjny tego dnia Oskar Kurowski, mieszkaniec Pniew i zawodnik Szacha Sękowa, który zdobył komplet 7 punktów. W grupie starszej pierwsze miejsce zająć Wojciech Nadstoga z Nowotomyskiej Akademii Szachowej , któremu „urwano” remis w tylko jednej partii.

Wręczenie pucharów, medali i nagród nastąpiło podczas trwającego w ten sam dzień V Jarmarku Bożonarodzeniowego. Wyróżnienia w osobnej kategorii dla mieszkańców gminy Pniewy odebrali Krzysztof Ratajczak i Robert Krugiołka (turniej A) oraz wspomniany już Oskar Kurowski, Cezary Fliger i Jakub Misiewicz. UKS Szach Sękowo serdecznie dziękuje pniewskiemu OSiR - owi i Burmistrzowi Jarosławowi Przewoźnemu za pomoc w organizacji i objęcie patronatem.